Projekt stypendialny
| Posted in | Posted on
0
Piotr Bussold (autor projektu) - absolwent ATK w Warszawie. Pracownik Teatru Narodowego w Warszawie. Pomysłodawca i dyrektor artystyczny Spotkań Teatralnych INNOWICA organizowanych od 2008 r. we wsi Nowica. W latach 2009-2013 roku koordynator koncertów w ramach Międzynarodowego Festiwalu Jazzowego „Jazz Bez” w Nowicy (Stowarzyszenie Artystyczne „Dzyga”, Lwów, Ukraina). W 2013 r. opublikował tomik poetycki „W tancbudzie duszy” (Muzyka Odnaleziona). W roku 2015 został stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie animacji kulturalnej.
Henryk Marszał (mistrz) - prymista Zespół Pieśni i Tańca „Przewrotniacy”. W 2002 roku otrzymał wyróżnienie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu n/Wisłą oraz nagrodę w kategorii ,,mistrz i uczeń” razem z drugim skrzypkiem kapeli Adamem Bujakiem. W 2006 roku pan Henryk jako muzyk indywidualny zajął w konkursie w Kazimierzu nad Wisłą pierwsze miejsce w Polsce.
Witek Broda (moderator) - muzyk, skrzypek, miłośnik polskiej muzyki tradycyjnej, założyciel Kapeli Brodów. W pieśniach zachowuje oryginalne maniery wykonawcze i właściwy jej tematyce kontekst. Prowadzi badania etomuzykologiczne w Polsce i zagranicą. Prowadzi warsztaty muzyczne.
Piotr Zgorzelski (moderator) - tancerz i basista w kapeli Janusz Prusinowski Trio (obecnie Prusinowski Kompania). Od blisko 20 lat prowadzi warsztaty polskich tańców tradycyjnych w Polsce i na Świecie pochodzących m.in z takich regionów jak Mazowsze, Radomskie, Wielkopolska oraz Rzeszowskie. Uczył się bezpośrednio od wiejskich tancerzy jak również ze źródeł archiwalnych, wypracowując autorski program zajęć uwzględniający współczesne predyspozycje i umiejętności pokolenia pozbawionego żywego kontaktu z muzyka ludową. Współzałożyciel stowarzyszenia „Dom Tańca” (1994) i jego kilkuletni prezes. Autor, inicjator oraz organizator cyklicznych projektów edukacyjno-kulturalnych związanych z muzyką i tańcem tradycyjnym, o zasięgu lokalnym oraz międzynarodowym. Pięciokrotny stypendysta MKiDN w dziedzinie tańca i animacji kulturalnej.
![]() |
(fot. www.okzator.com) |
Antoni Pilch (gość specjalny) - muzyk, który urodził się w Przemyślu i tu chodził do szkoły muzycznej. Po ukończeniu studiów na Akademii Muzycznej w Krakowie wybrał drogę lutnisty. Wówczas pierwszego i jedynego w Polsce. Organizował w piwnicy pod kamienicą na ulicy Kanoniczej w Krakowie pierwsze wieczory muzyki renesansowej i założył Bractwo Lutni